ALL SPORTS Breaking News Soccer Top news

2018. JANUÁR 13 MACH DAY

15:00 FT Chelsea 0 : 0 Leicester1
15:00 FT Crystal Palace 1 : 0 Burnley
15:00 FT Huddersfield 1 : 4 West Ham
15:00 FT Newcastle United 1 : 1 Swansea
15:00 FT Watford 2 : 2 Southampton
15:00 FT West Bromwich Albion 2 : 0 Brighton
17:30 FT Tottenham 4 : 0 Everton
12:00 FT Girona 6 : 0 Las Palmas
15:15 FT Real Madrid 0 : 1 Villarreal
17:30 FT Eibar 0 : 1 Atletico Madrid
19:45 FT Deportivo La Coruna 1 : 2 Valencia
Germany – 1. BundesligaDetailed coverage
14:30 FT Werder Bremen 1 : 1 Hoffenheim
14:30 FT Eintracht Frankfurt 1 : 1 Freiburg
14:30 FT Augsburg 1 : 0 Hamburger SV
14:30 FT Hannover 96 3 : 2 Mainz 05
14:30 FT VfB Stuttgart 1 : 0 Hertha Berlin
17:30 FT RasenBallsport Leipzig 3 : 1 Schalke 04
France – Ligue 1Detailed coverage
16:00 FT Rennes 0 : 3 Marseille
19:00 FT 1Caen 0 : 1 Lille1
19:00 FT 1Dijon 1 : 1 Metz
19:00 FT Montpellier 0 : 0 Monaco
19:00 FT Nice 1 : 0 Amiens
19:00 FT Troyes 0 : 1 Bordeaux
18:15 FT Pacos de Ferreira 0 : 0 Maritimo
20:30 FT Braga 1 : 3 Benfica
England – ChampionshipDetailed coverage
12:30 FT Cardiff 4 : 0 Sunderland1
15:00 FT Barnsley 0 : 0 Wolverhampton Wanderers
15:00 FT Birmingham 0 : 3 Derby
15:00 FT Brentford 2 : 0 Bolton
15:00 FT Bristol City 0 : 1 Norwich
15:00 FT Burton 1 : 3 Queens Park Rangers
15:00 FT Hull 0 : 0 Reading
15:00 FT Ipswich 1 : 0 Leeds1
15:00 FT Middlesbrough 0 : 1 Fulham
15:00 FT Millwall 1 : 1 Preston
17:30 FT Nottingham Forest 0 : 1 Aston Villa
13:00 FT Xanthi 3 : 2 Platanias
15:15 FT Apollon Smirnis 1 : 1 Panionios1
17:35 Abd Levadiakos 0 : 0 Panathinaikos
00:05 PEN PSV Eindhoven *1 : 1 Fluminense
00:10 FT Huracan 1 : 0 Banfield
01:10 PEN Talleres 0 : 0* Atletico Tucuman
10:00 FT Bayer Leverkusen 1 : 1 Sportfreunde Lotte
11:00 FT AGF 4 : 0 Aarhus Fremad
12:00 FT Brondby IF 4 : 1 FC Roskilde
12:00 FT HJK 3 : 4 Hammarby
12:00 FT FC Nordsjaelland 3 : 2 FC Helsingoer
12:05 FT Randers FC 0 : 1 AaB
12:05 FT Belgrano 1 : 1 Newells Old Boys
12:20 FT Arsenal Sarandi 1 : 1 Estudiantes
12:30 FT Hansa Rostock 2 : 1 SoenderjyskE
12:45 FT Ajax 5 : 1 Lyngby
13:00 FT Lillestroem 1 : 1 Floroe
13:00 FT Altach 3 : 1 Wattens
13:05 FT Wiener Neustadt 2 : 6 Austria Wien
13:20 FT Belgrano 0 : 1 Newells Old Boys
13:30 FT FC Thun 7 : 1 FC Wohlen
13:30 FT Rapid Wien 1 : 1 Zlin
13:40 FT Arsenal Sarandi 0 : 1 Estudiantes
14:00 FT Admira Moedling 3 : 0 Gyirmot
14:30 FT Hearts 0 : 5 Nuernberg
15:00 FT Feyenoord 2 : 1 FC Luzern
15:00 FT FC Groningen 1 : 3 Dynamo Dresden
15:15 FT Ajax 1 : 1 Duisburg
17:00 FT Fenerbahce 2 : 2 Kukesi
18:00 FT Rangers 4 : 2 Corinthians
21:00 FT San Lorenzo 2 : 1 Argentinos Juniors
06:40 FT Wellington Phoenix 1 : 1 Western Sydney Wander…1
08:55 FT Melbourne Victory 3 : 2 Perth Glory
19:30 FT KFCO Beerschot-Wilrijk 2 : 3 Cercle Brugge
20:30 FT 1Universidad de Costa Rica 2 : 1 Municipal Perez Zeledon
14:00 FT Ethnikos Achnas 0 : 3 Nea Salamis
15:00 FT Omonia Nicosia 3 : 0 Ermis Aradippou
17:00 FT AEK Larnaca 4 : 1 Aris Limassol
12:30 FT El Raja Marsa Matruh 1 : 0 Al Mokawloon Al Arab
12:30 FT Misr El-Maqasa 0 : 0 Alassiouty
15:00 FT Ismaily SC 0 : 0 Al-Ittihad Al-Sakandary
17:30 FT Al Nasr 1 : 2 Tanta
21:00 FT Pasaquina 3 : 0 CD Audaz
15:00 FT Wigan 0 : 0 Peterborough
15:00 FT Blackburn 3 : 1 Shrewsbury
15:00 FT Blackpool 0 : 0 Bristol Rovers
15:00 FT Bradford 1 : 2 Northampton
15:00 FT Bury 0 : 1 Charlton
15:00 FT Doncaster 1 : 1 Plymouth
15:00 FT Gillingham 2 : 1 Rochdale
15:00 FT Milton Keynes Dons 0 : 0 AFC Wimbledon
15:00 FT Oldham 1 : 1 Rotherham
15:00 FT Portsmouth 1 : 1 Scunthorpe
15:00 FT Southend 1 : 2 Fleetwood
15:00 FT Walsall 2 : 1 Oxford
15:00 FT Port Vale 1 : 1 Yeovil
15:00 FT Swindon 1 : 0 Forest Green
15:00 FT Wycombe 3 : 1 Colchester
15:00 FT Cambridge U 0 : 0 Mansfield
15:00 FT Carlisle 1 : 0 Crewe
15:00 FT Cheltenham 0 : 2 Accrington
15:00 FT Chesterfield 2 : 0 Luton
15:00 FT Crawley 2 : 0 Barnet
15:00 FT Exeter 1 : 0 Coventry
15:00 FT 1Grimsby 1 : 2 Newport
15:00 FT Lincoln City 2 : 2 Notts Co.
15:00 FT Morecambe 1 : 1 Stevenage
15:00 FT Torquay 1 : 2 Eastleigh
15:00 FT AFC Fylde 2 : 1 Guiseley
15:00 FT Woking 0 : 1 Tranmere1
15:00 FT 1Alfreton 1 : 1 Darlington1
15:00 FT Curzon 0 : 2 Chorley
15:00 FT Gainsborough 0 : 1 Nuneaton
15:00 FT Salford City 3 : 0 Telford
15:00 FT Southport 2 : 0 Leamington
15:00 FT York 2 : 1 Bradford PA
15:00 Post Truro City vs Concord Rangers
15:00 FT Chelmsford 1 : 1 Bath City
15:00 FT Chippenham Town 1 : 1 Braintree Town
15:00 FT Dartford 1 : 0 Havant and Waterlooville
15:00 FT Eastbourne Borough 1 : 2 Hampton & Richmond
15:00 FT Hemel Hempstead 1 : 2 Hungerford Town
15:00 FT Oxford City 0 : 1 Whitehawk
14:00 FT Lorient 4 : 1 GFC Ajaccio
14:00 FT 1Red Star 1 : 0 Cholet1
13:00 FT Panegialios 0 : 2 OFI Crete
13:00 FT Apollon Pontou 1 : 1 Doxa Dramas
02:10 FT Deportivo Petapa 0 : 1 CSD Municipal
23:05 54′ CSD Comunicaciones 0 : 1 Antigua Guatemala
14:30 FT Chennaiyin FC 1 : 0 FC Pune City
08:30 FT Aizawl 2 : 0 Chennai City FC
19:30 FT Morocco 4 : 0 Mauritania
14:00 FT Bnei Yehuda Tel Aviv 2 : 1 Hapoel Ironi Acre
16:00 FT Bnei Sakhnin 0 : 2 Maccabi Petach Tikva
16:15 FT Maccabi Netanya 2 : 2 FC Ashdod1
18:30 FT Hapoel Ironi Kiryat Shmona 1 : 1 Beitar Jerusalem
15:00 Post Warrenpoint Town vs Linfield
15:00 FT Ballinamallard United 2 : 2 Glentoran
15:00 FT Ballymena United 3 : 0 Carrick Rangers
15:00 FT Crusaders 1 : 0 Ards
15:00 FT Dungannon Swifts 0 : 1 Coleraine
15:00 FT Glenavon 1 : 1 Cliftonville
15:00 FT Katsina United 2 : 2 Kano Pillars1
11:15 FT Academica 1 : 1 Academico Viseu
15:00 FT 1Sporting CP B 0 : 1 Sporting Covilha
16:00 FT 1Benfica B 3 : 2 Oliveirense
12:25 FT Al-Faisaly 2 : 0 Al Qadasiya
17:10 FT Al Hilal 1 : 1 Al Ittihad
15:00 FT Brechin 0 : 2 Livingston
15:00 FT Dumbarton 0 : 2 St. Mirren
15:00 FT Dunfermline 0 : 0 Dundee United
15:00 FT Inverness 3 : 1 Queen of South
15:00 FT Greenock Morton 0 : 1 Falkirk
15:00 FT Forfar 4 : 2 Albion Rovers2
15:00 FT Raith Rovers 1 : 1 Ayr
15:00 FT Stranraer 3 : 2 Airdrieonians
15:00 FT Arbroath 2 : 1 Queen’s Park
15:00 FT East Fife 2 : 1 Alloa Athletic
15:00 FT Clyde 0 : 3 Stenhousemuir
15:00 FT 1Edinburgh City 0 : 2 Montrose
15:00 FT Elgin 1 : 0 Cowdenbeath1
15:00 FT Peterhead 4 : 3 Stirling Albion
15:05 FT Berwick 0 : 2 Annan Athletic
13:30 FT Mamelodi Sundowns FC 1 : 3 Orlando Pirates
18:15 FT Free State Stars 1 : 0 Cape Town City FC
18:15 FT Kaizer Chiefs 2 : 1 Polokwane City
14:45 FT Celta Vigo B 2 : 2 Gimnastica Segoviana
15:00 FT Athletic Bilbao B 2 : 0 Real Sociedad B
16:00 FT SD Amorebieta 3 : 1 Osasuna B
16:30 FT SD Leioa 3 : 2 Caudal Deportivo
15:30 FT Llagostera 1 : 1 UD Cornella1
15:00 FT Barcelona B 0 : 1 Valladolid
17:00 FT Sporting Gijon 3 : 0 Alcorcon
17:00 FT Almeria 1 : 1 Gimnastic
19:00 FT Reus 0 : 1 Lugo
19:30 FT Zaragoza 1 : 0 Tenerife
17:15 FT Aberystwyth 4 : 2 Connah’s Quay
17:15 FT Barry Town 0 : 1 Bala Town
17:15 FT Carmarthen 0 : 2 Cardiff Met University
17:15 FT Cefn Druids AFC 0 : 0 Llandudno FC1
17:15 FT Newtown 3 : 0 Prestatyn Town FC
17:15 FT TNS 2 : 1 Bangor City