Egyéb

Megtört a Chelsea és Torres átka

By  Last updated: 9th december 2012
Rafael Benítez első bajnoki mérkőzését nyerte meg a Chelsea kispadján, miután csapata Sunderlandben 3-1-re győzött. Fernando Torres 12 és fél óra után törte meg gólcsendjét a Premier League-ben, rögtön kétszer talált be, egyszer tizenegyesből. Az utolsó húsz percben többet támadott a hazai csapat, többször is lehetőségük lett volna gólt szerezni. A szépítő gólnál nem tudni, Petr Cech mit nézett.

A Chelsea éppen egy csalódáson van túl, hiszen hiába tömte ki hat góllal a Nordsjaelland hálóját a hatodik csoportkörben, a csapat búcsúzott a Bajnokok Ligájától, mert a Juventus nyerni tudott Doneckben. Az angol bajnokságban ráadásul nagyon gyenge Rafael Benítez teljesítménye, három meccsen mindössze két pontot szerzett az együttes.

Most mér a 11. percben megszerezte a vezetést a vendéggárda, méghozzá a tiszta játékidőt tekintve 12 és fél órája gólképtelen spanyol középcsatár, Fernando Torres. Sőt, a félidő előtt tizenegyesből még egyet rúgott, így kétgólos előnnyel mehettek pihenni a Chelsea játékosai.

A második is Chelsea-góllal kezdődött, Juan Mata vágta be a kipattanót Fernando Torres kauofája után. A végén többet próbálkoztak a hazaiak, és a szépítés össze is jött. Adam Johnson lőtte ki a tizenhatos bal sarkától a hosszú felső sarkot, de hogy gól lett, az Petr Cech óriási kapushibájának köszönhető, mert visszahúzta a kezét a lövésnél, nyilván azt hitte, mellémegy. Nem ment.

A hajrá is a hazaiaké volt, a cseh kapus itt már többet dolgozott, mint kollégája, és bár többször is szépen védett, egyes megmozdulásainál érezni lehetett, hogy benne maradt az előbbi csúnya hiba. A vége 1-3 lett a Chelsea-nek, Rafael Benítez két döntetlen és egy zakó után megszerezte elő bajnoki győzelmét a londoni csapattal.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE) 2012/2013
16. FORDULÓ:
SUNDERLAND – CHELSEA 1-3 (0-2)
Sunderland, Stadium of Light, V.: Mark Halsey
SUNDERLAND: Mignolet – Bardsley (Colback 67.), Cuéllar, O’Shea (csk), Rose – Larsson (Saha 82.), Gardner, Johnson, McClean – Sessegnon – Wickham Menedzser: Martin O’Neill
Cserék: Westwood (kapus), Campbell, Kilgallon, Colback, Vaughan, Bramble, Saha
CHELSEA: Cech (csk) – Ivanovics, Luiz, Cahill, A. Cole –  Ramires, Romeu (Oscar 20.) – Moses (Bertrand 62.), Mata, Hazard (Lampard 79.) – Torres Menedzser: Rafael Benítez
Cserék: Turnbull (kapus), Ferreira, Azpilicueta, Bertrand, Lampard, Oscar, Marin
Gólszerző: Johnson (66.) ill. Torres (11., 45+2.-11-esből), Mata (49.)
Sárga lap: Gardner (43.) ill. Ivanovics (72.), Ramires (85.), Mata (87.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS
90+4. perc Vége a mérkőzésnek.

90+2. perc James McClean lapos lövését üti szögletre a vetődő Petr Cech, majd Adam Johnson lő szabadrúgásból sistergő kapufát.

90. perc Egy baloldali beadásról minden hazai támadó lemarad, így a labda keresztbe elzúg a kapu előtt. Négy perc lesz a hosszabbítás.

87. perc Fáradnak a játékosok: két percen belül két sárga lap a Chelsea-nél: Ramires és Juan Mata.

83. perc James McClean beadását fogja meg vetődve Petr Cech. Több dolga van, mint kollégájának.

79. perc Frank Lampard a pályán, Eden Hazard helyére érkezik.

78. perc Fernando Torrest ugratják ki, de középre adott labdájára a kapu előterében senki sem érkezik.

75. perc Szabadrúgást végez el 21 méterről a Sunderland. Adam Johnson jól veszi célba a bal felsőt, de Petr Cech repülve kiüti. Nagy védés.

74. perc Stéphane Sessegnon beadását most jól szedi le Petr Cech.

71. perc David Luiz fejel ki négy méterre a kaputól egy beadást. Jó kérdés, hogy hol volt Petr Cech.

66. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Szépít a Sunderland. Adam Johnson kapja meg a labdát üresen a tizenhatos bal sarkánál, majd rálövi. Petr Cech nagyon csúnyán benézi, mert simán védhetné, de visszahúzza a kezét, így a labda meg sem áll a hosszú felső sarokig. Óriási kapushiba. 1-3

65. perc Sunderland-szöglet jobb oldalról, Petr Cech nem jól ér hozzá. Újabb szöglet, de a kapus már nem hibázik.

60. perc Oscar lő 20 méterről, csúnyán fölé.

57. perc Oscar akarja átpasszolni a védők felett Fernando Torresnek, de pöccintését kivágja Carlos Cuéllar.

53. perc Juan Mata passzolja ki a jobbszélre Victor Mosesnek, aki 13 méterről laposan lő a hosszúra, mellé.

49. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Fernando Torres lő kapásból, 14 méterről a kereszlécre egy védőkről lecsorgó labdát,  a lepattanót Juan Mata 8 méterről vágja a hálóba. 0-3

48. perc Simon Mignolet húzze le Eden Harad beívelését.

46. perc A Sunderland kezdte a második félidőt.

A Chelsea több és veszélyesebb támadást vezetett, mint a Sunderland, Petr Cech kőszikla a vendégkapuban, Fernando Torres pedig 12 és fél óra után újra gól(oka)t szerzett. Az iram angolos, az első félidő alapján nincs veszélyben a vendéggárda győzelme.

45+3. perc Vége az első félidőnek.

45+2. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Tizenegyest kap a Chelsea, Fernando Torres nagyon higgadtan lövi a kapu bal oldalába. A kapus a másik irányba vetődik. 0-2

42. perc Craig Gardner lő futtából 22 méterről, egy méterrel fölé, Petr Cech nem is mozdul rá.

39. perc Egy szabadrúgás után a kipattanót Oscar bombázza 16 méterről a kapura, méterekkel mellé.

37. perc Juan Mata került a földre, Phil Bardsley lépett hátulról a sarkára. Őt is ápolni kell.

36. perc A Chelsea kapusa nagyon magabiztos ma. Stéphane Sessegnon bombáz a lelátóra.

32. perc Petr Cech jól öklözi ki Adam Johnson jobb oldali szögletét.

28. perc Petr Cech vetődve üti szögletre Stéphane Sessegnon 15 méteres lövését.

27. perc James McClean csapna le egy pattogó labdára 10 méterre Petr Cech kapujától, de a cseh kapus jól mozdul ki, és felszedi előle a labdát.

23. perc Sebastian Larsson végez el szögletet a bal oldalról, és csak másodszorra sikerül felszabadítania a vendégvédőknek.

21. perc Phil Bardsley fut neki az egyik kamerának. Beadnia végül nem sikerült.

20. perc Végül Oscar jön be a megsérült Oriol Romeu helyére.

18. perc Oriol Romeut kell ápolni hosszabban, le is sántikál a pálya szélére. Frank Lampard indul el melegíteni.

16. perc David Luiz végzi el a Chelsea szabadrúgását 27 méterről, nem sokkal lő a kapu fölé.

11. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! 12 és fél óra után megszakadt Fernando Torres góltalansági sorozata a PL-ben. Eden Hazard adott középre balról, Fernando Torres pedig remek ütemben piszkál bele, és nyolc méterről a jobb felsőbe helyezi a labdát. 0-1

7. perc A hazai védők szerencsétlenkednek el egy felszabadítást, egymásra fejelik, így éppen Fernando Torres elé pattan, aki pár méterre a kaputól már nem tudja ellőni a kapus mellett.

4. perc Juan Mata kényszerítőzik Eden Hazard-ral, a visszakapott labdát azonban keresztbe ellövi a kapu előtt, a nyújtózkodó Fernando Torres pedig nem éri el.

2. perc Eden Hazard kap zseniális kiugratást, a kapuig viszi mielőtt a védők utolérnék, de a kapus elkaszálja. A bíró továbbot int.

1. perc A Chelsea kezdi a mérkőzést.

15:30 Fernando Torres, a Chelsea spanyol csatára 12 órája és 19 perce gólképtelen a Premier League-ben.

15:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Egy óra múlva kezdődik a Premier League 16. fordulójának szombati játéknapja, benne a Chelsea meccsével. A csapatnak javítania kell, siralmas sorozat van mögötte.

Neked ajánljuk:

Napi Videó

Torna

Berki_Krisztian03_Torna_Eb_Kolozsvar_2017_sportmenz Berki Krisztián ezüst-, Dévai Boglárka bronzérmet szerzett az Eb-n

Továbbra is remekelnek a magyarok, újabb érmeket szereztek

Kovacs_Zsofia01_Torna_Eb_Kolozsvar_2017_sportmenz Kovács Zsófia sporttörténelmi ezüstérme

Sporttörténelmet írt Kovács Zsófia a tornászok

Torna_Eb_Kolozsvar_logo03_2017_sportmenz Kardos és Babos is előrébb lépett az Eb-n

Mindkét magyar tornász jól szerepelt a kolozsvári Európa-bajnokságon

Kovacs_Zsofia01_torna_sportmenu Öt magyar női finálé, Kovács Zsófia másodikként jutott a döntőbe összetettben

Szenzációs eredményt ért el Kovács Zsófia

Amerikai sportok

New_York_Giants Három fontos kérdés a Giants-nél

Szűk egy héten belül megkezdi 2017-es felkészülési programját a New York Giants.

ravens Milyen posztra válasszanak a Drafton a Baltimore Ravensnél?

A Baltimore Ravens öt évvel ezelőtt megnyerte a Super Bowl-t

cincinnati-bengals Milyen posztra válasszanak a Drafton a Cincinnati Bengalsnél?

Milyen posztra válasszanak a Drafton: Cincinnati Bengals

steelers_sportmenu Elhunyt a Steelers tulajdonosa

Gyászol az NFL: 84 éves korában elhunyt Dan Rooney,

Boksz

Balzsay_Karoly01_sportmenu Balzsay Károly: “Madárban bíznak, ő megteremtette, megteremti az egységet”

Mint ismer Erdei Zsolt lett a Magyar Ökölvívó Szakszövetség

Erdei Zsolt Erdei Zsolt: „Nem vagyok senki bábja!”

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) közgyűlése

Uj_elnokseg_Magyar_Okolvivo_Szakszovetseg_2017_sportmenu Új egyesületi tagokkal gazdagodott a MÖSZ

A szombaton megválasztott új MÖSZ elnökség rögtön a közgyűlés után

Csötönyi Sándor; Erdei Zsolt Erdei Zsolt lett a Magyar Ökölvívó Szakszövetség új elnöke

A MÖSZ közgyűlésén a 106 szavazásra jogosult közül

Cselgáncs

Joo_Abigel02_Judo_Eb2017_sportmenu Joó Abigél bronzérmet szerzett a varsói Európa-bajnokságon

A KSI SE 78 kilogrammos versenyzője, Joó Abigél is felállhatott

Ungvari_Miklos01_Judo_Eb2017_sportmenu Ungvári Miklós ötödik, Gercsák Szabina hetedik lett az Eb-n

A harminchat esztendős Ungvári Miklós Varsóban is hacban állt

Csernoviczki_Eva01_Judo_Eb2017_sportmenu Csernoviczki Éva bronzérmet szerzett a judo Eb-n

Egészen kivételes sorozatot vallhat a magáénak Csernoviczki Éva

Nagy_Andras01_M4_Sportreggeli_2017_sportmenu Nagy András: Két érem és két pontszerző helyezés a minimális cél a cselgáncs Eb-n

A szövetség vezetése bízik benne, hogy a magyar csapat

Téli sport

curling3_sportmenu Győzelem a finnek ellen a vegyespáros curling-vb-n

Győzelemmel folytatta szereplést a magyar kettős

Palancsa_Dorottya_Kiss_Zsolt01_Curling_vb2017_sportmenu Győzelem a brazilok ellen

curling5_sportmenu Vereséggel kezdtek a magyarok a vegyespáros curling-vb-n

Vereséggel kezdték meg a szereplésüket a magyarok

Curling_vb2017_logo01_sportmenu Szombaton kezdődik az olimpiai kvalifikációs curling vb

Április 22. és 29. között a kanadai Lethbridge ad otthont

Ironman

Magyar_Triatlon_Szovetseg_logo2_sportmenu A Magyar Triatlon Szövetség szerint idén meg sem szerveték az Ironman 70.3 Budapestet

Két hét ámokfutás után kimerült a magyar triatlonéletet

703_Ironman_Budapest_logo1_sportmenu Idén nem lesz Ironman 70.3 verseny Budapesten