ALL SPORTS Breaking News Soccer Top news

2018. JANUÁR 6 MACH DAY

2018. JANUÁR 6 MACH DAY

  12:00 FT   1Atletico Madrid 2 : 0 Getafe
  15:15 FT   Valencia 2 : 1 Girona
  17:30 FT   Las Palmas 1 : 2 Eibar
  19:45 13′   Sevilla 0 : 1 Real Betis
Italy – Serie ADetailed coverage
  11:30 FT   Torino 3 : 0 Bologna
  14:00 FT   AC Milan 1 : 0 Crotone
  14:00 FT   Napoli 2 : 0 Verona
  14:00 FT   SPAL 2013 2 : 5 Lazio
  14:00 FT   Benevento 3 : 2 Sampdoria1
  14:00 FT   Genoa 1 : 0 Sassuolo
  17:00 FT   Roma 1 : 2 Atalanta1
  19:45 13′   Cagliari 0 : 0 Juventus
  20:30     Braga vs Rio Ave
  12:45 FT   Fleetwood 0 : 0 Leicester
  13:00 FT   Middlesbrough 2 : 0 Sunderland  
  15:00 FT   Ipswich 0 : 1 Sheffield United  
  15:00 FT   Watford 3 : 0 Bristol City  
  15:00 FT   Birmingham 1 : 0 Burton  
  15:00 FT   Coventry 2 : 1 Stoke  
  15:00 FT   Bolton 1 : 2 Huddersfield  
  15:00 FT   Queens Park Rangers 0 : 1 Milton Keynes Dons  
  15:00 FT   Cardiff 0 : 0 Mansfield  
  15:00 FT   Manchester City 4 : 1 Burnley
  15:00 FT   1Wolverhampton Wanderers 0 : 0 Swansea1  
  15:00 FT   Stevenage 0 : 0 Reading  
  15:00 FT   Newcastle United 3 : 1 Luton  
  15:00 FT   Millwall 4 : 1 Barnsley1  
  15:00 FT   Fulham 0 : 1 Southampton
  15:00 FT   Wycombe 1 : 5 Preston  
  15:00 FT   Brentford 0 : 1 Notts Co.  
  15:00 FT   Doncaster 0 : 1 Rochdale  
  15:00 FT   Bournemouth 2 : 2 Wigan
  15:00 FT   Yeovil 2 : 0 Bradford  
  15:00 FT   Aston Villa 1 : 3 Peterborough  
  15:00 FT   Exeter 0 : 2 West Bromwich Albion
  15:00 FT   Blackburn 0 : 1 Hull  
  15:00 FT   Carlisle 0 : 0 Sheffield Wednesday  
  17:30 FT   Norwich 0 : 0 Chelsea
  12:30 FT   Avallon CO 0 : 2 Chambly  
  12:30 AET   Fabregues 1 : 2* Bourg en Bresse Peronnas  
  14:00 FT   Schiltigheim 1 : 5 Auxerre  
  14:00 PEN   CA Pontarlier 1 : 1* Montpellier1  
  14:00 FT   Toulouse 1 : 0 Nice  
  14:00 FT   Le Mans 2 : 4 Lille  
  14:00 FT   2FC Chartres 1 : 2 Tours1  
  14:00 FT   Houilles AC 0 : 3 Concarneau  
  14:00 FT   GFC Ajaccio 1 : 2 Grenoble  
  14:05 PEN   ST Lo Manche *2 : 2 CM Aubervilliers  
  14:05 FT   St. Malo 1 : 2 Chateauroux  
  17:00 FT   Canet Roussillon 3 : 0 Imphy-Decize  
  17:00 PEN   US Colomiers *1 : 1 Le Puy  
  17:00 FT   SC Hazebrouck 0 : 2 Caen  
  17:00 FT   Guingamp 1 : 0 Niort  
  17:00 AET   Angouleme 1 : 2* Les Herbiers  
  17:05 FT   Moulins Yzeure 2 : 5 Monaco  
  20:00     Nancy vs Lyon  
  13:00 FT   Panionios 3 : 1 AOK Kerkyra  
  15:20 FT   PAOK Thessaloniki FC 5 : 0 Levadiakos1  
  17:30 FT   Panetolikos 1 : 4 AEK Athens  
  12:00 FT   Hoffenheim 2 : 2 Excelsior  
  13:00 FT   Bayer Leverkusen 2 : 2 Preußen Muenster  
  13:00 FT   Telstar 1 : 0 Sparta Rotterdam  
  13:00 FT   FC St. Gallen 1 : 2 Mainz 05  
  13:30 FT   Arminia Bielefeld 2 : 1 Hannover 96  
  13:30 FT   VVV-Venlo 4 : 0 De Graafschap  
  14:00 FT   Eintracht Frankfurt 3 : 1 Erzgebirge Aue  
  14:00 FT   VfB Stuttgart 2 : 1 Twente  
  14:10 FT   Goztepe 2 : 3 Istanbulspor  
  14:30 FT   RasenBallsport Leipzig 2 : 0 Dukla Praha  
  14:30 FT   Wolfsburg 2 : 1 Dynamo Dresden  
  14:30 FT   Al-Ahli 0 : 6 Bayern Munich  
  14:50 PEN   FC Cologne *0 : 0 Hertha Berlin  
  15:00 FT   Bursaspor 3 : 2 Altinordu  
  16:00 FT   Borussia Dortmund 2 : 0 Fortuna Duesseldorf  
  16:20 FT   Hannover 96 1 : 0 Hertha Berlin  
  17:35 FT   Arminia Bielefeld 0 : 1 FC Cologne  
  14:00 FT   USM Blida 0 : 1 MC Oran  
  15:00 FT   NA Hussein Dey 1 : 1 CS Constantine  
  15:00 FT   MC Alger 2 : 0 US Biskra  
  15:00 FT   USM Bel Abbes 1 : 0 CR Belouizdad  
  16:00 FT   Paradou AC 0 : 0 USM Alger  
  07:05 FT   Melbourne Victory 1 : 1 Central Coast Mariners
  09:05 FT   Melbourne City FC 2 : 1 Wellington Phoenix
  19:35 23′   Lierse 1 : 0 KFCO Beerschot-Wilrijk  
  20:00     Deportiva Carmelita vs C.S. Cartagines  
  14:00 FT   Northampton 3 : 1 Southend
  15:00 FT   Charlton 1 : 0 Oldham
  15:00 FT   Oxford 1 : 0 Blackpool
  15:00 FT   Plymouth 3 : 0 Bury1
  15:00 Post   Barnet vs Carlisle  
  15:00 FT   Grimsby 0 : 2 Morecambe  
  15:00 FT   Forest Green 1 : 0 Port Vale  
  15:00 FT   Accrington 4 : 0 Chesterfield  
  15:00 FT   1Colchester 1 : 4 Cheltenham  
  15:00 FT   Bromley 0 : 1 AFC Fylde  
  15:00 FT   Dag and Red 4 : 2 Hartlepool  
  15:00 FT   Dover 1 : 2 Aldershot  
  15:00 FT   Eastleigh 4 : 2 Guiseley  
  15:00 FT   Barrow 1 : 1 Tranmere  
  15:00 FT   1Ebbsfleet United 0 : 1 Chester  
  15:00 FT   Wrexham 4 : 0 Torquay  
  15:00 FT   Gateshead 0 : 2 Sutton United  
  15:00 FT   Leyton Orient 0 : 0 Boreham Wood  
  15:00 FT   Macclesfield 0 : 0 Solihull Moors  
  15:00 FT   Maidenhead United 0 : 0 Halifax  
  15:00 FT   Woking 4 : 4 Maidstone  
  19:00 HT   Lyon la Duchere 0 : 0 Red Star  
  19:00 HT   Rodez 0 : 0 Marseille Consolat  
  13:00 FT   Veria FC 0 : 1 Trikala  
  13:00 FT   OFI Crete 3 : 0 Kissamikos FC  
  14:30 FT   Northeast United FC 2 : 1 FC Goa  
  12:00 FT   Gokulam FC 0 : 1 Minerva Punjab  
  01:00 FT   Puebla 2 : 1 Tigres
  03:00 FT   Atlas 1 : 2 Leon
  23:00     Cruz Azul vs Tijuana
  11:20 FT   Leixoes 1 : 0 Famalicao
  15:00 FT   Braga B 0 : 0 Sporting CP B
  15:00 FT   Gil Vicente 0 : 0 Real SC
  15:00 FT   Vitoria de Guimaraes B 2 : 3 Nacional
  15:00 FT   Uniao da Madeira 1 : 0 Cova da Piedade
  16:00 FT   Santa Clara 0 : 0 Academico Viseu
  16:00 FT   1FC Porto B 3 : 1 Benfica B1
  17:00 FT   Academica 1 : 0 Varzim1
  15:00 FT   Dumbarton 0 : 1 Dunfermline  
  15:00 FT   Falkirk 6 : 1 Dundee United  
  15:00 FT   St. Mirren 1 : 0 Inverness  
  15:00 FT   Livingston 0 : 1 Queen of South  
  15:05 FT   Brechin 1 : 1 Greenock Morton  
  15:00 FT   Airdrieonians 0 : 0 East Fife  
  15:00 FT   Alloa Athletic 3 : 1 Albion Rovers  
  15:00 FT   Ayr 1 : 2 Arbroath1  
  15:00 FT   Queen’s Park 2 : 2 Stranraer  
  15:00 FT   Raith Rovers 2 : 1 Forfar  
  15:00 FT   Annan Athletic 0 : 1 Montrose  
  15:00 FT   Cowdenbeath 0 : 2 Edinburgh City  
  15:00 FT   Elgin 2 : 1 Clyde  
  15:00 FT   Stenhousemuir 1 : 4 Peterhead  
  15:00 FT   Stirling Albion 2 : 0 Berwick  
  13:30 FT   Polokwane City 3 : 2 Mamelodi Sundowns FC  
  16:00 FT   SuperSport United 0 : 0 Kaizer Chiefs  
  18:15 84′   Orlando Pirates 3 : 1 Baroka FC  
  18:15 85′   Platinum Stars 0 : 1 Cape Town City FC  
  15:30 FT   Coruxo F.C. 3 : 3 Ferrol  
  15:00 FT   Real Sociedad B 2 : 0 Izarra  
  16:00 FT   Elche 0 : 1 Sabadell  
  18:00 FT   Lleida Esportiu 2 : 0 Badalona  
  15:00 FT   Sporting Gijon 3 : 2 Cordoba
  17:00 FT   Rayo Vallecano 2 : 3 Gimnastic
  17:00 FT   1Cadiz 1 : 0 Granada
  19:00 HT   Reus 0 : 1 Alcorcon
  19:30 28′   Zaragoza 0 : 0 Barcelona B
  14:30 FT   Carmarthen 0 : 1 Cefn Druids AFC  
  14:30 FT   Connah’s Quay 3 : 0 Barry Town  
  14:30 FT   Llandudno FC 1 : 1 Bala Town  
  17:30 FT   Cardiff Met University 1 : 1 Aberystwyth