ALL SPORTS Breaking News Slider Soccer Top news

Friday March 16 MATCHES DAY

Friday March 16 MATCHES DAY
20:00 FT Levante 2 : 1 Eibar
Germany – 1. BundesligaDetailed coverage
19:30 FT Freiburg 1 : 2 VfB Stuttgart
France – Ligue 1Detailed coverage
19:45 FT Monaco 2 : 1 Lille
20:30 FT Vitoria de Setubal 1 : 1 Portimonense
19:00 FT Excelsior 1 : 2 ADO Den Haag
Turkey – Super LigDetailed coverage
17:00 FT 1Kasimpasa 2 : 3 Antalyaspor
17:00 FT Karabukspor 0 : 4 Osmanlispor FK
Argentina – SuperligaDetailed coverage
22:00 FT Rosario Central 3 : 1 Chacarita Juniors
20:00 Post Tottenham vs Newcastle United
Germany – 2. BundesligaDetailed coverage
17:30 FT Fortuna Duesseldorf 4 : 2 Arminia Bielefeld
17:30 FT Holstein Kiel 2 : 1 FC Heidenheim
China – Super LeagueDetailed coverage
11:35 FT Dalian Yifang 0 : 3 Beijing Guoan
19:45 FT St.Johnstone 1 : 1 Hibernian1
00:30 FT Independiente 1 : 0 Millonarios
16:00 FT IFK Gothenburg 3 : 0 Brommapojkarna
16:00 FT Elfsborg 2 : 0 Landskrona BoIS
15:00 FT NA Hussein Dey 3 : 0 DRB Tadjenanet
15:00 FT 1USM Blida 2 : 0 USM El Harrach1
08:55 FT Adelaide United 1 : 1 Melbourne City FC
17:30 FT FC Liefering 1 : 0 Floridsdorfer AC
17:30 FT Wattens 2 : 0 Austria Lustenau
17:30 FT Kapfenberger SV 0 : 0 Wiener Neustadt
17:30 FT BW Linz 1 : 3 Hartberg
19:30 FT Ried 1 : 3 FC Wacker Innsbruck
15:30 FT Septemvri Sofia 2 : 0 Vereya
23:15 FT Deportes Temuco 3 : 2 Palestino
01:00 FT CD Jaguares 1 : 0 America de Cali
17:00 FT NK Istra 1961 2 : 1 Slaven
19:15 FT Slovan Liberec 2 : 0 FC Zbrojovka Brno
14:00 FT FC Vlasim 4 : 0 Frydek-Mistek
17:45 FT Vejle Boldklub 0 : 0 Skive
01:30 FT 1Alianza FC 2 : 1 Santa Tecla FC
17:30 FT Trans Narva 1 : 0 Paide Linnameeskond
19:00 FT Clermont Foot 2 : 0 Nancy
19:00 FT GFC Ajaccio 0 : 1 AC Ajaccio
19:00 FT Lorient 3 : 1 Orleans1
19:00 FT Sochaux 0 : 0 Tours
19:00 FT 1Bourg en Bresse Peronnas 0 : 1 Niort
19:00 FT 1Chateauroux 2 : 1 Le Havre
19:00 FT Quevilly 4 : 1 Auxerre2
19:00 FT 2Valenciennes 2 : 4 Paris FC2
19:00 Can Valenciennes vs SC Bastia
19:00 FT Cholet 0 : 2 AS Beziers
19:00 FT Red Star 1 : 2 Les Herbiers
19:00 FT Dunkerque 2 : 1 Entente SSG
19:00 FT Pau 0 : 1 Chambly
19:00 FT Avranches 1 : 0 Grenoble
19:00 FT 1Creteil 1 : 1 Concarneau
19:00 FT Boulogne 2 : 0 Rodez
19:00 Can SC Bastia vs Lyon la Duchere
13:00 FT Dinamo Tbilisi 3 : 1 Samtredia
15:00 FT Torpedo Kutaisi 4 : 0 Lokomotivi Tbilisi
18:00 FT Wehen 4 : 2 RW Erfurt
18:00 FT Fortuna Koeln 1 : 3 Sonnenhof Grossaspach
18:00 FT Hallescher FC 1 : 0 Sportfreunde Lotte
18:30 FT Viktoria Koeln 1904 1 : 1 Wuppertal
18:30 FT Oberhausen 3 : 1 Fortuna Duesseldorf II
18:30 FT 1Borussia Moenchengladbach II 3 : 2 Bonner SC
18:00 FT Wormatia Worms 0 : 1 VfB Stuttgart II
18:00 FT 1Mainz 05 II 2 : 0 TSV Schott Mainz
18:00 FT Bayern Munich II 1 : 3 Nuernberg II
18:00 FT BFC Dynamo 2 : 1 VfB Auerbach
19:45 FT Bohemian FC 2 : 2 Sligo Rovers
19:45 FT 1Derry City 5 : 1 Bray Wanderers
19:45 FT Dundalk 1 : 0 Waterford FC
19:45 FT Limerick 1 : 1 Cork City
20:00 FT Shamrock Rovers 1 : 0 St. Patrick’s Athletic
19:45 FT Galway United FC 3 : 1 Cabinteely1
19:45 FT Shelbourne 3 : 2 Longford Town2
19:50 FT Athlone Town 1 : 3 UCD
20:00 FT Wexford FC 1 : 8 Drogheda United1
13:00 FT Hapoel Hadera Eran 1 : 0 Beitar Tel Aviv Ramla
13:00 FT Hapoel Ramat Gan 4 : 0 Ironi Nesher
13:00 FT Hapoel Nazareth Illit 0 : 1 Hapoel Tel Aviv
13:00 FT Hapoel Rishon LeZion 0 : 0 Hapoel Afula
13:00 FT Hapoel Petah Tikva 1 : 1 Maccabi Ahi Nazareth
19:30 FT Foggia 2 : 1 Cesena
19:45 FT Vicenza 0 : 1 Sudtirol
14:00 FT Mansheiat Bani Hasan 0 : 3 Al-Wehdat
16:30 FT Ramtha SC 1 : 0 Al-Hussein SC
19:00 FT Cambuur 1 : 1 NEC Nijmegen
19:00 FT RKC Waalwijk 1 : 1 MVV Maastricht
19:00 FT Jong PSV 2 : 1 FC Volendam1
19:00 FT FC Eindhoven 5 : 2 Jong FC Utrecht
19:00 FT Go Ahead Eagles 1 : 1 Telstar
19:00 FT FC Den Bosch 4 : 1 FC Dordrecht
19:00 FT 2De Graafschap 2 : 4 Jong Ajax
19:00 FT FC Oss 1 : 2 Fortuna Sittard
19:00 FT FC Emmen 0 : 0 Helmond Sport
19:00 FT Jong AZ Alkmaar 4 : 1 Almere City FC
01:00 FT 1Academia Cantolao 0 : 0 Binacional1
17:00 FT Piast Gliwice 0 : 0 Zaglebie Lubin
19:30 FT Lech Poznan 3 : 0 Lechia Gdansk
19:45 Post Chojniczanka Chojnice vs GKS Katowice
19:45 FT Miedz Legnica 2 : 0 Wigry Suwalki
17:00 Post MKS Kluczbork vs Warta Poznan
18:00 Post GKS Belchatow vs GKS Jastrzebie
18:45 FT 1FC Viitorul Constanta 0 : 0 CS Universitatea Craiova
16:00 FT Juventus Bucuresti 1 : 0 ACS Poli Timisoara
13:00 FT Chayka 2 : 3 Druzhba
12:00 FT Dinamo St Petersburg 2 : 1 Khimki
17:30 FT Al-Raed 0 : 3 Al Ahli
17:30 FT Al Qadasiya 0 : 1 Al Hilal
16:00 FT Vozdovac 2 : 1 Radnicki Nis
16:00 FT Tatran Presov 1 : 1 FK Senica
18:00 FT Maritzburg United 2 : 1 Polokwane City
20:00 FT 1Sevilla Atletico 1 : 2 Albacete
19:00 FT FC Wil 1900 1 : 0 FC Aarau
13:00 FT Pattaya United 3 : 4 Bangkok United1
15:00 FT Adana Demirspor 0 : 1 Umraniyespor
13:40 FT Dibba Al Fujairah 0 : 1 Shabab Al-Ahli Dubai FC
13:45 FT Al-Nasr SC 2 : 1 Hatta
16:30 FT Al-Wahda 2 : 1 Emirates Club1
23:00 FT 3Carabobo FC 2 : 2 Monagas SC
10:00 FT Binh Duong 2 : 1 Nam Dinh
19:45 FT TNS 3 : 0 Bala Town