Külföldi labdarúgás  >  Olasz labdarúgás

Öngól mentette meg az Intert a blamától

By  Last updated: 3rd augusztus 2014
Jól kezdett az Internazionale a Cagliari ellen a Serie A 13. fordulójában, de a korai vezető gól után elkényelmesedett, így a vendégek még a szünet előtt kiegyenlítettek, majd a 66. percben fordítottak is. Diego Milito mindent kihagyott, amit csak lehetett, Andrea Stramaccioni edző mégis Antonio Cassanót hozta le a hajrában, aki pedig a támadások motorja volt. Az Inter egy szerencsétlen öngóllal valahogy csak egyenlített, az utolsó percekben pedig óriási volt a nyomás a vendégkapun. Michael Agazzi azonban fantasztikusan védett, nagy szerepe van a 2-2-ben.

Ez nem az olasz bajnokság legjobb csapatainak fordulója volt, hiszen tegnap a Juventus és a Napoli, ma pedig az Internazionale is döntetlent játszott, így maradt a különbség a dobogón.

Az Inter a Juventus 49-es veretlenségi szériájának megszakítása után kikapott az Atalantától, a 13. fordulóban pedig hajszál híján a Cagliaritól is, ráadául otthonában, a Giuseppe Meazza Stadionban.

Pedig jól kezdte a meccset Andrea Stramaccioni csapata, tíz perc után már vezetett is, de ezután mintha elkényelmesedett voltna, és szinte beleült a meccsbe.

A Cagliarit azonban nem hogy megfogta volna a korai gól, ellenkezőleg, egyre többet támadtak és még a szünet előtt egyenlítettek Marco Sau ötméteres góljával, aminél igencsak szellősen védekeztek a hazaiak, mintha nem is vették volna komolyan a vendégek csatárát.

Pedig nem ártott volna. Ugyanis a szünet után sem vett vissza a Cagliari, a 66. percben pedig megint jött Sau, aki Mauricio Pinilla akrobatikus rúgása után a kapu előtt megtartotta a kipattanót, majd kicsit megcsúszva elfektetett két védőt és a kapust, és pár méterről a hálóba passzolva megfordította a meccset.

Tíz perccel a vége előtt csak egy öngóllal tudott egyenlíteni az Inter, átvenni a vezetést már nem, leginkább azért, mert Michael Agazzi fantasztikusan védett. Pedig az utolsó percekben óriási volt a nyomás a Cagliari kapuján. A hazaiak edzőjét még kis állították reklamálás miatt, mert egy elmaradt, és valóban megítélhető tizenegyest kért számon a játékvezetőn.

A 2-2-es végeredmény azt jelenti, hogy a Juventus megköszönheti a Cagliarinak, hogy pontot rabolt a San Siróból, így ugyanis hiába botlott a Lazio ellen (0-0), maradt az előnye négy pont a tabellán.

OLASZ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A) 2012/2013
13. FORDULÓ:
INTERNAZIONALE – CAGLIARI 2-2 (1-1)
Milánó, Giuseppe Meazza Stadion V.: Piero Giacomelli
INTERNAZIONALE: Handanovic – Ranocchia, Samuel, Juan Jesus (Coutinho 73.) – Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo – Palacio, Milito, Cassano (Álvarez 82.) Vezetőedző: Andrea Stramaccioni
Cserék: Castellazzi, Belec (kapusok), Silvestre, Coutinho, Alvarez, Mariga, Pereira, Mbaye, Duncan, Jonathan, Romano
CAGLIARI: Agazzi – Pisano, Rossettini, Astori, Avelar – Ekdal, Conti, Nainggolan – Cossu (Dessena 68.) – Sau (Ibarbo 74.), Nené (Pinilla 37.) Vezetőedző: Ivo Pulga
Cserék: Avramov (kapus), Thiago Ribeiro, Dessena, Ibarbo, Perico, Casarini, Pinilla
Gólszerző: Palacio (10.), Astori (82.-öngól) ill. Sau (43., 66.)
Sárga lap: Cambiasso (26.), Gargano (41.) ill. Sau (40.), Astori (50.), Nainggolan (50.), Ekdal (61.), Conti (74.)

Serie A, további eredmények:
Bologna – Palermo 3-0 (Gilardino 22., Gabbiadini 44.-11-esből, Diamanti 48.)
Catania – Chievo 2-1 (Amliron 51., 85., ill. Andreolli 90.)
Fiorentina – Atalanta 4-1 (Rodriguez 5, Aquiani 42., 45., Toni 49., ill. Bonaventura 32.)
Siena – Pascara 1-0 (Valiani 31.)
Udinese – Parma 2-2 (Di Natale 9., Pereyra 50. ill. Marcionni 46., Palladino 89.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS
90+4. perc Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc Óriási nyomás alatt a Cagliari kapuja, Michael Agazzi azoban remekel.

90. perc A bíró az öltözőbe küldi Andrea Stramaccionit, a hazaiak reklamáló vezetőedzőjét, aki egy elmaradt tizenegyest kér számon a bírón.

89. perc Nem esik össze a Cagliari, Radja Nainggolan lövi rá 18 méterről, nem sokkal megy fölé.

88. perc Mauricio Pinilla megy le vállfájdalmai miatt.

84. perc Óriási helyzetek a vendégkapu előtt, Michael Agazzi óriásit véd, astán Esteban Cambiasso sem tudja belőni pár méterről, Davide Astori felszabadít.

82. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Öngól, nagyon rosszul kommunikál egymással a vendégkapus és védője, Davide Astori, aki szerencsétlenül ér bele egy beadásba, pedig Agazzi meg tudná fogni a labdát. Saját kapujába rúgja, így egyenlít az Inter. 2-2

81. perc Ügyes passzokkal feljön az Inter, a végén Diego Milito passz helyett rálövi de egy védőről szögletre pattan.

78. perc Antonio Cassano is addig húzogat ott a vendégtizenhatoson belül, amíg el nem veszik tőle.

76. perc Az Inter továbbra sem pörög fel, a Cagliari viszont lelkes marad. Nagy kár, hogy a csereként beállt Víctor Ibarbo nem szívesen passzolja le a labdát senkinek.

72. perc Egy hazai szöglet után Michael Agazzi védi bravúrral a rövid saroknál Andrea Ranocchia lövését.

70. perc Albin Ekdal vág csúnyán fölé egy finoman visszagurított labdát 15 méterről.

66. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Csúszik-mászik, és vezet a Cagliari! Mauricio Pinilla ollózós kapufája után Marco Sauhoz kerül a labda, aki kicsit elcsúszik, de így elfekteti a kapust és két védőt, majd pár méterről a hálóba passzol. 1-2

64. perc Samir Handanovic mozdul ki a kapujából, és szedi fel a labdát egy veszélyesebb vendéghelyzet végén.

61. perc Andrea Cossu lövi kapura a labdát, de méterekkel fölé megy. Ezt elkapkodta.

59. perc Diego Militónak elege van, 18 méterről kapura szúr egy labdát, Michael Agazzi vetődve véd.

56. perc Marco Sau kap jó kiugratást Daniele Contitól két védő között, de 6 méterről fölébikázza.

54. perc Ez elképesztő. Megint Antonio Cassanótól indul a helyzet, zseniálisan passzol két védő között Juto Nagatomónak, aki laposan középre passzol, Diego Milito pedig négy méterről, üres kapuval szemben fölélövi!

52. perc Antonio Cassano lőhet szabadrúgást nagyon jó helyről, de 20 méterről a sorfalba tüzel.

49. perc Átok ül Diego Militón. Antonio Cassano csinál meg egy szép cselt a tizenhatos bal oldalán, majd laposan középre adja az üresen álló Diego Militónak, aki 12 méterről, egy állítás után egy védőbe, Davide Astoriba bikázza a labdát.

46. perc Az Inter kezdi a második félidőt. A szünteben egyik csapat sem cserélt.

Jobban kezdett az Inter, megszerezte a vezetést is, de míg a vendég Cagliari szervezett maradt, a hazai csapat kicsit elkényelmesedett. A vendégek az utolsó percekben megszerezték az egyenlítő gólt, és nem lesz egyszerű a második játékrész sem. Ugyanakkor sok az altatás, ami nézői szempontból egysíkúvá teheti a mérkőzést, Diego Militónak pedig semmi nem jön be.

45+2. perc Vége az első félidőnek.

45. perc Diego Milito próbálkozását védi a vendégkapus. Két perc a hosszabítás.

43. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Cagliari, elkényelmesedett az Inter. Andrea Cossu bal oldali beadására jól érkezik Marco Sau, aki kilép Juan Jesus mögül és öt méterről, lendületből a hálóba passzol. 1-1

41. perc A jó ütemben kimozduló Michael Agazzi szedi fel a labdát Rodrigo Palacio elől. Közben a földbe tuszkolt Francesco Pisano percek óta fekszik a pályán kívül.

37. perc Sérülés miatt cserél a Cagliari, Nené helyére Mauricio Pinilla jön be, az Internél a fejsérülést szenvedett, és vérző Juan Jesus kap egy helyes turbánt.

34. perc Samir Handanovic védi hatalmas bravúrral Nené ötméteres fejesét. Danilo Avelar előtte szépen befűzte Javier Zanettit. Kétszer is.

33. perc Diego Milito nem is mozdul egy kiugratásra, csak komótosan ballag visszafelé. Ő is tudja, hogy lesen van.

29. perc Majdnem egyenlít a Cagliari, egy bal oldali szögletbe Davide Astori teszi bele a fejét, Samir Handanovic bravúrral tolja szögletre.

28. perc Egy távoli lövés veszélyesen megpattan egy vendégvédőn, így jó lenne Diego Militónak, aki viszont lesen van.

25. perc Rodrigo Palacio visszagurított labdáját nem rudja megszelidíteni Diego Milito. Pedig nem volt egy nehéz labda.

23. perc Juto Nagatomo cselezget a bal oldalon az alapvonalnál, megtartja, de beadását elcsípi Michael Agazzi kapus.

20. perc Nevezzük taktikai harcnak azt, ami most a pályán zajlik, de egyik csapat sem birtokolja hosszú ideig a labdát, mert mindig akad, aki eladja.

15. perc Megnyugodott az Inter a gyors gól után, de továbbra is kezében tartja a mérkőzést. Kicsit pontatlanok a csapatok.

10. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet az Inter. Antonio Cassano varázsolja Rodrigo Palacio fejére a labdát, aki nyolc méterről, egy védővel a nyakán befejeli. 1-0

8. perc Nené jól helyezett kapáslövését védi bravúrral Samir Handanovic.

7. perc Antonio Cassano szabadrúgása jól csavarodik középre, Juan Jesus ellép a védője mellől, de fejese nem találja el a kaput.

5. perc Albin Ekdal lő kapura több mint 30 méterről, méterrekkel mellé.

3. perc Nyom az Inter, Antonio Cassano visszapassza után csak az utolsó pillanatban tisztáznak az érkező Diego Milito elől.

1. perc Máris megszerezhette volna a vezetést az Inter. Egy bal oldali szögletre nagyon rosszul jön ki a kapus, a labda Diego Militóhoz kerül, aki 13 méterről fölévágja.

1. perc A Cagliari kezdi a mérkőzést.

14:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Egy óra múlva kezdődik az Inter hazai meccse a Cagliari ellen. Ha nyer, kettő pontra megközelíti a címvédő és éllovas Juventust.