Egyéb

Özil nyerte meg a meccset a Realnak

By  Last updated: 9th december 2012
Nem volt megszeppenve a Real Valladolid, és nagyon bátran kezdte a Real Madrid elleni hazai bajnoki meccset. A hazai csapat kétszer is vezetést szerzett, így José Mourinho együttesének már a 7. perctől futnia kellett az eredmény után. Az első játékrész 2-2-vel végződött, és mindkét csapat esélyesnek tűnt a győzelemre. A három pontot végül Mesut Özil szerezte meg, egy remekbe szabott kapufás szabadrúgást vágott a jobb felsőbe. A Real Madrid próbál felzárkózni a Barcelonához, kérdés, hogy ez mire lesz elég.

A Real Madridnak nemcsak azért nehéz a helyzete a spanyol bajnokságban, mert már 11 pont a lemaradása a rivális FC Barcelonával szemben, hanem mert a katalán csapat a 2012/2013-as szezonban nem nagyon hibázik, eddig nem is kapott ki a szezonban, és csak egy döntetlent játszott.

Magyarul minden pont kell a Madridnak, ha versenyben akar maradni, és akkor is izgulnia kell, hogy a Barca mikor hibázik. De az igazság az, hogy a Real idei játékában sokkal inkább benne van a hiba, mint riválisáéban. A Real Valladolid elleni produkció a 15. fordulóban sem volt igazán meggyőző.

José Mourinho mester bizalmat szavazott a védelemben Nachónak, a középpályán pedig José Callejónnak, de nem jött be maradéktalanul a variálás, mert a hazaiak szereztek gyors vezetést, és a Real Madridnak már a 7. perctől kezdve futnia kellett az eredmény után.

Egy teljesen kiegyenlített első félidő végén, lélektanilag a legjobb pillanatban egyenlített másodszor a vendégcsapat, de az addigi játékot látva, egyáltalán nem volt egyértelmű, hogy hazaviszik a három pontot Valladolidból vagy sem. A szünet után variált is a portugál tréner, és 3-5-2-re váltott a csapat.

Hogy ebből végül mégis győzelem lett, az leginkább Mesut Özilnek volt köszönhető. A 72. percben a német középpályás egy 18 méteres szabadrúgásból úgy vágta a jobb felsőbe a labdát, hogy az a felső kapufáról pattant a gólvonal mögé. A hazaiak kapusa, Dani Hernández bár ezt nem tudta kiszedni (igazából esélye sem volt), de jól védett a meccsen, többször is bravúrral hárított.

A győzelem és a három pont megvan a Real Madridnak, a játékon viszont még most is van mit csiszolni. Talán nem azzal kéne non-stop foglalkozni, hogy akkor José Mourinho megy vagy tényleg marad-e 2016-ig a Santiago Bernabéuban. És az sem biztos, hogy minden energiát a Bajnokok Ligájára kell összpontosítani, mert arra csúnyán rá lehet fázni.

SPANYOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (LA LIGA) 2012/2013
15. FORDULÓ:
REAL VALLADOLID – REAL MADRID 2-3
(2-2)
Valladolid, Estadio Nuevo José Zorrilla, V.: Pedro Pérez Montero
REAL VALLADOLID: Dani – Rukavina, Sereno, Valiente, Balenziaga – Rubio, Pérez – Ebert (Bueno 30.), Óscar, O. Ramos – Manucho (Guerra 78.) Vezetőedző: Miroszlav Djukics
Cserék: Jiménez (kapus), Pena, Baraja, Sastre, Neira, Bueno, Guerra
REAL MADRID: Casillas (csk) – Arbeloa (Modric 61.), Pepe, S. Ramos, Nacho (Di María 46.)  – Khedira, Xabi Alonso – Callejón, Özil, Cristiano Ronaldo – Benzema (Varane 74.) Vezetőedző: José Mourinho
Cserék: Adán (kapus), Varane, Kaká, Essien, Modric, Di María, Morata
Gólszerző: Manucho (7., 22.) ill. Benzema (12.), Özil (45., 72.)
Sárga lap: Manucho (16.), O. Ramos (54.), Óscar (83.) ill. Cristiano Ronaldo (69.), Özil (82.)

Valladolid 2 Madrid 3 by jordixana

ONLINE KÖZEVTÍTÉS
90+4. Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc Iker Casillas védi könnyedén Omar Ramos tizenhatoson belüli lapos, gyengére sikerült lövését.

90. perc A Real Madrid kicsit ráült az eredményre, Cristiano Ronaldo éles szögből leadott lövését védi Dani Hernández.

85. perc Dani Hernández hatalmasat véd, Sergio Ramos 13 méteres fejesét tolja szögletre.

83. perc Alberto Bueno végez el szabadrúgást a tizenhatos jobb oldalától, veszélyes helyről, de a beadása a lelátóra megy.

78. perc Mesut Özil lövését csak másodikra fogja meg Dani Hernández, Luka Modric majdnem odaér.

77. perc Hazai szabadrúgás, Manucho fejét keresik, de a védők felszabadítanak.

72. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Fordít a Real Madrid. Mesut Özil nagyon jó helyről végezhet el szabadrúgást, 18 méterről, és becsavarja a rövide felsőbe, a labda a felső kapufáról vágódik a gólvonal mögé. 2-3

65. perc Nagyot hibázik a partjelző, a bíró les miatt nem adja meg Sergio Ramos gólját, pedig ez nem volt les.

64. perc Karim Benzema kap remek labdát, egy pattanás után a jobb szélről rá is lövi, de a kapus bravúrral véd.

60. perc Óscar 18 méteres lövését védi vetődve Iker Casillas.

58. perc Szögletet végezhet el a Real Valladolid, eddig kettőt rúgott, kettő gól. A harmadikat Karim Benzema fejeli ki. Utána Óscar kerül helyzetbe, de csúnyán mellébombázza.

52. perc Karim Benzema távoli lapos lövését fogja vetődve a kapus.

51. perc Újabb veszélyes Real-fejes, Sergio Ramos fél méterrel bólintja mellé.

50. perc Ángel Di María ível be távoltól Karim Benzemának, de Dani Hernández jól jön ki a kapujából, és leszedi a fejéről.

46. perc A Real Madrid kezdi a második félidőt.

Bátran játszik a Real Valladolid, amit jól mutat, hogy a Real Madridnak kétszer is futnia kellett az eredmény után. Egyelőre reális az iksz, a meccs eddigi képe alapján pedig a hazaiak ugyanúgy esélyesek a győzelemre, mint a Cristiano Ronaldo vezette vendégek.

45+1. perc Vége az első félidőnek.

45. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Real Madrid! Mesut Özil kényszerítőzik Karim Benzemával, a német visszakapja, és hat méterről a kapura gurítja, a kapus beleér, de ez csak lelassítja a labdát. 2-2

40. perc Karim Benzema lő kapársból kapura egy szögletet, a kapus véd. Ángel Di María melegíteni kezd.

38. perc Xabi Alonso kanyarít egy szabadrúgást a kapu elé, Manucho tisztáz.

36. perc Egy bal oldali Real-szöglet után a hazai védők késlekednek, a kipattanót José Callejón emeli kapura, Sergio Ramos viszont már nem tud fejjel a labdába érni, így az a kapusé lesz.

33. perc A kapus felé futó Karim Benzema kap labdát, szerelik, elesik, és a hazai kapus a lábai közül szedi ki a labdát.

30. perc Cristiano Ronaldo nem sokat teketóriázik, 23 méterről lő, a kapus éppen hogy szögletre tolja.

27. perc Patrick Ebert lábában valami nagyon meghúzódott, fekszik a földön és ő maga jelzi azonnal, hogy csere lesz.

26. perc Patrick Ebert 25 méteres lapos szabadrúgása centikkel megy mellé, mondjuk Iker Casillas rajta volt.

23. perc Henrique Sereno nagyon rosszul ér labdába, amire azonnal lecsap José Callejón, de rosszul találja el a labdát, így 15 méterről csúnyán a kapu mellé emel.

22. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓL! Újra vezet a Valladolid. megint bal oldali szöglet, középen rosszul fogják Manuchót, aki megint pár méterről fejel a kapuba. 2-1

19. perc Cristiano Ronaldo végzi el a Real Madrid szabadrúgását 26 méterről, a kapus csak üggyel-bajjal tudja kiütni az egyébként középre tartó, de erős löketet.

15. perc Sergio Ramos veszi észre, hogy kint áll a hazaiak kapusa, ezért saját térfeléről kapura emeli a labdát, Dani Hernández azonban visszaért.

12. perc GÓÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít a Real Madrid. José Callejón csap le egy eladott labdára, középre adja Karim Benzemának, aki pár méterről a kapuba passzol. 1-1

10. perc Xabi Alonso végezhet el szabadrúgást a jobb oldalról, a tizenhatos mellől, de beadását kifejelik a védők.

7. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Real Valladolid! egy bal oldali szöglet után a Real Madrid védői nem figyelnek, Marc Valiente középre gurítja, az ott álló Manucho pedig pár méterről bekotorja a labdát. 1-0

5. perc José Callejón lő majdnem onnan, mint az előbb Cristiano Ronaldo, de nem tud erőt vinni bele, és Dani Hernández könnyen magához öleli.

2. perc Cristiano Ronaldo egy kicsit tologatja a labdát, aztán 22 méterről lő, nem sokkal megy fölé.

1. perc A Real Valladolid kezdi a mérkőzést.

19:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Egy óra múlva kezdődik a Real Madrid meccse a spanyol bajnokság 15. fordulójában. José Mourinho csapata Valladolidba látogat.

Torna

Berki_Krisztian03_Torna_Eb_Kolozsvar_2017_sportmenz Berki Krisztián ezüst-, Dévai Boglárka bronzérmet szerzett az Eb-n

Továbbra is remekelnek a magyarok, újabb érmeket szereztek

Kovacs_Zsofia01_Torna_Eb_Kolozsvar_2017_sportmenz Kovács Zsófia sporttörténelmi ezüstérme

Sporttörténelmet írt Kovács Zsófia a tornászok

Torna_Eb_Kolozsvar_logo03_2017_sportmenz Kardos és Babos is előrébb lépett az Eb-n

Mindkét magyar tornász jól szerepelt a kolozsvári Európa-bajnokságon

Kovacs_Zsofia01_torna_sportmenu Öt magyar női finálé, Kovács Zsófia másodikként jutott a döntőbe összetettben

Szenzációs eredményt ért el Kovács Zsófia

Amerikai sportok

New_York_Giants Három fontos kérdés a Giants-nél

Szűk egy héten belül megkezdi 2017-es felkészülési programját a New York Giants.

ravens Milyen posztra válasszanak a Drafton a Baltimore Ravensnél?

A Baltimore Ravens öt évvel ezelőtt megnyerte a Super Bowl-t

cincinnati-bengals Milyen posztra válasszanak a Drafton a Cincinnati Bengalsnél?

Milyen posztra válasszanak a Drafton: Cincinnati Bengals

steelers_sportmenu Elhunyt a Steelers tulajdonosa

Gyászol az NFL: 84 éves korában elhunyt Dan Rooney,

Boksz

Balzsay_Karoly01_sportmenu Balzsay Károly: “Madárban bíznak, ő megteremtette, megteremti az egységet”

Mint ismer Erdei Zsolt lett a Magyar Ökölvívó Szakszövetség

Erdei Zsolt Erdei Zsolt: „Nem vagyok senki bábja!”

A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) közgyűlése

Uj_elnokseg_Magyar_Okolvivo_Szakszovetseg_2017_sportmenu Új egyesületi tagokkal gazdagodott a MÖSZ

A szombaton megválasztott új MÖSZ elnökség rögtön a közgyűlés után

Csötönyi Sándor; Erdei Zsolt Erdei Zsolt lett a Magyar Ökölvívó Szakszövetség új elnöke

A MÖSZ közgyűlésén a 106 szavazásra jogosult közül

Cselgáncs

Joo_Abigel02_Judo_Eb2017_sportmenu Joó Abigél bronzérmet szerzett a varsói Európa-bajnokságon

A KSI SE 78 kilogrammos versenyzője, Joó Abigél is felállhatott

Ungvari_Miklos01_Judo_Eb2017_sportmenu Ungvári Miklós ötödik, Gercsák Szabina hetedik lett az Eb-n

A harminchat esztendős Ungvári Miklós Varsóban is hacban állt

Csernoviczki_Eva01_Judo_Eb2017_sportmenu Csernoviczki Éva bronzérmet szerzett a judo Eb-n

Egészen kivételes sorozatot vallhat a magáénak Csernoviczki Éva

Nagy_Andras01_M4_Sportreggeli_2017_sportmenu Nagy András: Két érem és két pontszerző helyezés a minimális cél a cselgáncs Eb-n

A szövetség vezetése bízik benne, hogy a magyar csapat

Téli sport

curling3_sportmenu Győzelem a finnek ellen a vegyespáros curling-vb-n

Győzelemmel folytatta szereplést a magyar kettős

Palancsa_Dorottya_Kiss_Zsolt01_Curling_vb2017_sportmenu Győzelem a brazilok ellen

curling5_sportmenu Vereséggel kezdtek a magyarok a vegyespáros curling-vb-n

Vereséggel kezdték meg a szereplésüket a magyarok

Curling_vb2017_logo01_sportmenu Szombaton kezdődik az olimpiai kvalifikációs curling vb

Április 22. és 29. között a kanadai Lethbridge ad otthont

Ironman

Magyar_Triatlon_Szovetseg_logo2_sportmenu A Magyar Triatlon Szövetség szerint idén meg sem szerveték az Ironman 70.3 Budapestet

Két hét ámokfutás után kimerült a magyar triatlonéletet

703_Ironman_Budapest_logo1_sportmenu Idén nem lesz Ironman 70.3 verseny Budapesten